چگونگی ساختن حساب سامسونگ و مزایای آن

Monday، ۵ Ordibehesht ۱۴۰۱

چگونگی ساختن حساب سامسونگ و مزایای آن

حساب کاربری سامسونگ نوعی خدمات رایگانِ عضویت یک‌پارچه است که می‌توانید از آن در گوشی‌های هوشمند،‌ تبلت‌ها، وبسایت‌ها، تلویزیون‌ها، و دستگاه‌های دیگر استفاده کنید. از طریق حساب کاربری سامسونگ، می‌توانید بدون نیاز به ایجاد حساب مجزا برای هر یک از دستگاه ها، از خدمات مختلف سامسونگ بهره‌مند شوید. حساب سامسونگ، نه تنها امکان دسترسی به اپلیکیشن‌های انحصاری،‌ مانند «SmartThings » و «Samsung Pay»، را به شما می‌دهد،‌ بلکه امکانات بسیار دیگری،‌ از جمله پشتیبان‌گیری، بازنشانی،‌ و هم‌گام‌سازی داده‌هایتان را نیز برای چندین دستگاه فراهم می‌کند. همچنین، در صورت فراموش کردن حساب کاربری (ID) یا رمز عبور نیز، به کمک شما می‌آید.

  • مرحله ۱ به قسمت «تنظیمات» بروید،‌گزینه حساب سامسونگ «Samsung Account» را انتخاب کنید، سپس گزینه ی حساب‌ها و پشتیبان‌گیری «Accounts and Backup» را بزنید.
  • مرحله ۲ ابتدا گزینه ی «حساب‌ها»،‌ سپس «افزودن حساب»، و پس از آن، «حساب کاربری سامسونگ» را بزنید.

  • مرحله 3 با این کار به صفحه افزودن حساب سامسونگ وارد می‌شوید. در این صفحه روی Create account (ایجاد اشتراک) ضربه بزنید. در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود که ضوابط و سیاست حریم‌خصوصی در قبال داده‌ها را مطالعه و در صورت موافقت تأیید کنید.

توصیه می‌کنیم برای کسب آگاهی بیشتر از این‌که هرگونه فعالیت‌های شما مورد چه پردازش‌هایی قرار می‌گیرد و بیشتر روی رفتار خود در استفاده از گوشی هوشمند دقت و نظارت داشته باشید، با انتخاب گزینه‌ی Details در زیر هر یک از این موارد، آن‌ها را مطالعه کنید.

  • مرحله 4 در این مرحله باید آدرس ایمیل، نام و نام خانودگی و تاریخ تولد خود را در محل‌های مشخص‌شده وارد کرده و یک رمز برای حساب خود تعیین کنید. رمز عبور باید حداقل هشت کاراکتر بوده و ترکیبی از اعداد، حروف بزرگ و کوچک و علائم باشد. توصیه می‌شود که از ایمیل مربوط به گوگل اکانت متصل به گوشی خود استفاده کنید.

تعیین تاریخ تولد هم ازطریق تقویم میلادی صورت می‌گیرد که برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی می‌توانید از ابزارهای تبدیل تاریخ موجود در وب استفاده کنید، پس از ورود اطلاعات روی گزینه‌ی Create account (ایجاد حساب) ضربه بزنید.

  • مرحله 5 در قدم بعدی باید یک شماره تلفن به اکانت شما متصل شود. از این شماره برای احراز هویت دومرحله‌ای و بازنشانی رمزعبور در صورت فراموشی استفاده می‌شود و فعال‌سازی آن نیز اجباری است. اگر سیم‌کارت روی گوشی نصب شده باشد، در این‌جا شماره شما به‌صورت خودکار نشان داده می‌شود. اگر قصد دارید از شماره‌ی دیگری استفاده کنید روی Use another number (استفاده از شماره دیگر) ضربه بزنید، شماره‌ی موردنظر را وارد کنید و منتظر دریافت پیامک کد تاییدیه باشید.

پس از دریافت پیامک کد را وارد کرده و روی Verify (تأیید) ضربه بزنید. گزینه‌ی Skip two-step verification on this phone next time (دفعه بعد از تأیید دومرحله‌ای در این تلفن صرف‌نظر شود) نیز روشن باقی بگذارید تا برای ورود به حساب خود در این دستگاه دیگر نیاز به تاییدیه پیامکی نداشته باشید. اما اگر تمایل دارید از همین شماره فعلی استفاده کنید، روی OK ضربه بزنید تا فرایند ساخت حساب بدون نیاز به ورود کد پیامکی تکمیل شود.

در صفحه‌ی بعد شما باید یک مرحله‌ی دیگر را برای ساخت اکانت خود پشت سر بگذارید و آن فعال‌سازی حساب کاربری است. فعال‌سازی به‌منظور جلوگیری از ساخت اکانت با شماره و ایمیل شما توسط افراد متفرقه صورت می‌گیرد و تا زمانی که تأیید نکنید این خود شما بودید که اقدام به ساخت حساب کاربری کرده‌اید، قادر به استفاده از خدمات نخواهید بود.

  • مرحله 6 بدین منظور سامسونگ یک ایمیل حاوی لینک تأیید را به آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اید ارسال می‌کند. در این جا شما با بازکردن اپلیکیشن جیمیل یا انتخاب گزینه‌ی Go to inbox و وارد کردن آدرس ایمیل و رمز آن، وارد ایمل شوید. سپس ایمیل ارسال شده را باز کرده و روی دکمه تأیید حساب کلیک کنید تا مراحل ساخت حساب تکمیل شود.

  • اکنون حساب شما ساخته شده و از خدمات یادشده در گوشی خود می‌توانید استفاده کنید.